modele wwI - MODELEMIREK_2016

Przejdź do treści

Menu główne:

modele wwI

AIRCOMBAT ESA
Przez dziesięć lat od kiedy wróciłem do modelarstwa zbudowałem już kilkanaście tych małych modeli :-)

Aircombat ESA (electric simple aircombat) to prostsza u znacznie tańsza niż modele spalinowe, forma walki powietrznej. Mniejsze piankowe modele dostarczają wcale nie mniejszych emocji niż tradycyjne konstrukcje laminatowe. Budową tych modeli udało się zainteresowac już wielu modelarzy.
Powstała nawet  "Eskadra Kraków" która przez trzy lata była najlepszą eskadrą w kategorii aircombat ESA w Polsce. W grupie sympatyków walk aircombat, systematycznie trenujemy, startujemy w zawodach i budujemy kolejne modele.

Modele wwI to modele dwupłatowe z okresu 1914-1918. Regulamin nie dopuszcza do startu modele z jednym płatem, choć pokazany powyżej Fokker Eindecker powstal w 1915r i latał w okresie pierwszej wojny. Zbudowałem taki model gdy jeszcze regulamin nie byl tak precyzyjny i model wywołał spore zamieszanie. Jedni zawodnicy popierli a inni krytykowali udział jednopłatowców w walce i ostatecznie regulamin zawodów wykluczył jednopłaty z walk ESA.
Zbudowałem zatem kolejno Albatrosa i Ballile a potem Fokkera DVII którymi startowałem przez kilka lat w zawodach.
Największe sukcesy osiągnąłem Balillą i pewnie dlatego z czasem zbudowalem taki sam model w wersji spalinowej.
Po zmianie regulaminu i zwiększeniu wymiarów modeli wwI zbudowałem Spad-a XIII i Pfalza.

Jak powstają takie modele obrazuje film z gatunku "Zrób to Sam" a zdjęcia i szczegółowe opisy budowy znjadują sie na stronie www.kombat_krakow.republika.pl
Jak wyglądają zawody można zobaczyć na poniższym filmie - walki modeli wwI sa znacznie bardziej widowiskowe gdyż modele są większe, latają wolniej a walka toczy się bliżej linii bezpieczeństwa.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego