modele wwII - MODELEMIREK_2016

Przejdź do treści

Menu główne:

modele wwII

AIRCOMBAT ESA
Modele wwII to głównie myśliwce z okresu drugiej wojny światowej z okresu 1939-1945. W zawodach startuja modele jedno lub wielosilnikowe i te drugie sa znacznie trudniejsze do wykonania.

Modele powstają z pianki epp i nie wymagają wiele pracy przy montażu aby model nadawał się do lotu i startu w zawodach.Budowa pierwszego modelu zawsze jest wyzwaniem ale z czasem okazuje się, że sama budowa nie zajmuje zdyt dużo czasu ale coraz bardziej liczy się jego wykończenie. Można osiągnąć nawet makietowy wygląd modelu jak widać powyżej.

Jeden z pierwszych modeli ESA jakie wykonalem to Me-109 ktorego wykonałem ponownie po kilku latach ... widać różnicę w technice budowy i wykończeniu modeli.
Poniżej również dwie wersje modelu IŁ-2.
Na zawodach nie jest punktowana jakość wykonania - liczy się zgodność sylwetki i malowania z oryginałem a najważniejsze są własności lotne modelu oraz kunszt pilotażu zawodnika.

Liczą się zestrzelenia czyli obciete tasiemki przeciwnika a to wprost zalezy od tego jak szybko lata model, jak zachowuje się w skrętach i na ile pozwala pilotowi. Każdy kolejny zbudowany model latał lepiej a ja nabralem na tyle doświadczenia w budowie, że model wykonywalem w kilka godzin tuż przed zawodami.
Zdobylem nimi wiele sukcesów, mam liczne dyplomy puchary i statuetki a modelem Me-110 wygralem zawody w Rzeszowie.

Szczegóły jak powstają te modele znajduja się na stronie www.kombat_krakow.republika.pl a najważniejsze porady udało się zawrzeć w kilku filmach o technice ich budowy.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego